Indlæser Begivenheder
Denne begivenhed er allerede afholdt.

Stævneudvalg: Jane, Grodan: Pia, Web: Tanja

Så er holdet sat til Vestdanske.

FREDAG LØRDAG SØNDAG
AFGANG FRA NORDVEST KL. 13:30
INDSVØMNING KL. 15:00 08:00 08:00
INDSVØMNING FINALEAFSNIT KL. 15:00 15:00
HOLDLEDERMØDE KL. 08:00
OFFICIALMØDE KL. 15:15 08:30 08:30
OFFICIALMØDE FINALEAFSNIT KL. 15:30 15:30
STÆVNESTART KL. 16:30 09:30 09:30
STÆVNESTART FINALEAFSNIT KL. 16:30 16:30
FORVENTET HJEMKOMST KL. 21:00

Fredag mødes vi I klubhuset 15 minutter inden afgang, altså kl. 13:15.

 

KØRSEL FREDAG SØNDAG
BUS 1 Karina Tolderlund 8 Tanja Lyskjær 8
BUS 2 Jane Gaardsted 8 Thomas Frølund 8
BIL 2 Rikke Nedergaard 4 Jane Gaardsted 4

 

KØRSEL FREDAG SØNDAG
BUS 1 Karina Tolderlund 8 Tanja Lyskjær 8
BUS 2 Jane Gaardsted 8 Thomas Frølund 8
BIL 2 Rikke Nedergaard 4 Jane Gaardsted 4

Vi lader den ene bus blive hos svømmerne og fredagen, så “søndagsholdet” må lige arrangere fælleskørsel om morgenen i den anden.

 

HOLD- FREDAG LØRDAG SØNDAG
LEDER Rikke Nedergaard Tina Riisgaard Tanja Lyskjær

I ugen op til stævnet skal jeg nok sende diverse lister med svømmere, tidplaner ect til Jer, der skal være holdledere. Jeg skal også nok handle ind og gøre stævnekassen klar.

 

OFFICIAL FREDAG LØRDAG SØNDAG
1 Jane Gaardsted (modul 2) Martin Venø (modul 4) Jette Harder (modul 7)
2 Karina Tolderlund (modul 2) Philip Mølgaard (modul 2) Thomas Frølund (modul 4)
3 Katrine Fuglsang (modul 2)

 

BAG- Kirsten Søgaard Tine Mølgaard Trine Søndergaard
NING Lisbeth Kjeldsen Trine Lykke Grann Vibeke Hatting

Der er fuld forplejning til stævnet, men husk alligevel en lille madpakke til fredag eftermiddag. Der bliver bestilt en madpakke til hjemturen søndag.

God weekend .

Grodan Anmeldelse, Vest JuniorSenior Kortbane, Silkeborg Svømmeklub

+

Anna Lundorff Larsen 0466AB

løb 3  50 bryst   40,93  kort

løb 37 200 medley   2,43,61 kort

Frederik Gaardstad 0101AN 

løb 10 50 fly  29,57

løb 34 100 fly  1,07,15

Booking af SSK ressourcer:

Go to Top