/Udvalg
Udvalg2018-06-17T21:44:57+00:00

K-udvalget består af cheftræneren, bestyrelsesrepræsentanter, forældrerepræsentant samt en repræsentant for kontoret.

Udvalget planlægger og gennemfører de sportslige og fleste sociale aktiviteter i konkurrenceafdelingen. Samtidig følger udvalget op på udviklingen på de enkelte hold og hele afdelingen samt hjælper cheftræneren med at udstikke visioner og retningslinjer for konkurrenceafdelingen. Trænerne holder separat møde med fokus på konkurrenceholdene og den røde tråd i træningen samt giver input til konkurrenceudvalget.

Konkurrenceudvalget

Cheftræner
Kennet Kjeldsen
Mobil: xx xx xx xx
Mail: kennetk84@gmail.com
Bestyrelsesrepræsentant
Dennis Egerup
Mobil:
Mail: dennise@newmail.dk
Administrativ hjælper
Pia Bock
Mobil: 26 60 63 19
Mail: bock@info.dk
Bestyrelsesrepræsentant
Martin Venø
Mobil:
Mail: mvj@jndata.dk
Forældrerepræsentant
Carsten Riisgaard
Mail:
Forældrerepræsentant
Carsten Kjeldsen
Mobil: 23 31 50 77
Mail: cak.ob@velux.com
Forældrerepræsentant
Ann Gystad
Mail:
Træner
Runa Dalby
Mobil: 61 76 76 68
Mail: runa_dalby@hotmail.com
  • Pia Bock
  • Ann Gystad
  • Jane Gaardsted
  • Karina Jespersen
  • Katrine Fuglsang
  • Lotte Manicus
  • Vesna Glisic

Undervisningsudvalget er nedsat af Silkeborg Svømmeklubs bestyrelse, og står for svømmeskolens virke ud fra bestyrelsens retningslinier og ud for klubbens generelle målsætninger.

Undervisningsudvalget består i øjeblikket af 5 initiativrige personer:

Ønsker du mere information end hjemmesiden indeholder, er du velkommen til at kontakte breddechefen.

Du er ligeledes velkommen til at kontakte breddechefen, hvis du ønsker at prøve kræfter i udvalget.

  • Alberte Helene Grill Mørch
  • Jeppe Offenhäuser Smit
  • Joseph Lehn Jønsson
  • Emil Aas Kjær
  • Emma Guldberg Kobæk
  • Solveig Pedersen
  • Thomas Frølund – Næstformandthomas@froelund.nu
  • Lars Bing LauritzenBestyrelsesmedlemlarsbing@gmail.com
  • Bjørn Bredahl – Forældrerepræsentant
  • Katrine Fuglsang  – Forældrerepræsentant
  • Michelle Jørgensen – Forældrerepræsentant

Hus- og Busudvalg

Bus:

  • Stig Bock
  • Jane Gaardsted

Hus

  • Thomas Frølund
  • Stig Bock
  • Jens Mikkelsen
  • Martin Venø

For kontakt se under bestyrelsen

Masters-, Synkro og vandpolo

  • Jens Mikkelsen
  • Pia Johansen

Se også MSV i menuen øverst på siden

  • Pia Johansen
  • Dennis Egerup

For kontakt se under bestyrelsen